XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

27 X 2019 r.

W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj Rocznice Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Dziękujemy za fundatorów i wszystkich ofiarnych i życzliwych ludzi, którzy kiedyś i dzisiaj troszczą się o godny wystrój kościoła oraz jego otoczenie.

Dziękujemy panom Jerzemu Kwaśniakowi i Tadeuszowi Czarnemu za pomalowanie kaloryferów w kościele. Przygotowywane są listwy, które będą wykończeniem boazerii nad ławkami przy ścianach oraz uzupełnieniem listew maskujących kaloryfery. Mamy nadzieję, że poprawi to wystrój kościoła, który jest nie tylko parafialną świątynią, ale sanktuarium odwiedzanym przez wielu pielgrzymów i naszą chlubą. Koszt tej inwestycji to 3400 zł.

Dziękujemy pewnej rodzinie z Tarnowa za ufundowanie nowego oświetlenia kaplicy adoracji, które będzie wykonane na odpust. Na odpust przygotowywane jest także nowe obicie tapicerskie do ławek na wzór tego, które zostało zamontowane w prezbiterium.

Dziękujemy za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w troskę o materialny i duchowy rozwój sanktuarium, kaplicy i ich otoczenia. Niech Bł. Karolina wszystkim wyprosi potrzebne łaski.

Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i różaniec o godzinie 15.00.

Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godzinie 17.30. Prosimy o obecność wszystkich gdyż to spotkanie poprzedzać będzie diecezjalną sesje synodu w listopadzie.

W środę od godz. 15.00 do 17.00 zapraszamy na spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych.

W piątek 1XI uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 Msza św. i procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych, po południu
Msza św. o godzinie 18.00. Tradycyjnie na cmentarzu będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie, dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wywozu kontenerów śmieci z cmentarza. Informujemy, że koszt wywozu jednego kontenera wynosi 580 zł.

W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 8.00 i 17.00 w Sanktuarium. Wyjazd do chorych z racji I piątku miesiąca wyjątkowo w sobotę od godziny 9.30,  Msza św. w kaplicy o 13.00.

Codziennie przez oktawę różaniec za zmarłych z wypominkami o godzinie 17.00 Od Uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

Zakupując znicze w kiosku Caritas wpieramy działa miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego jest w nim także film o objawieniach w Lourdes pt Bernadeta.

Za śp. Genowefę Ryncarz będzie odprawionych 14 Mszy św. z intencji uczestników pogrzebu.

27 października – 3 listopada 2019r.

DZIEŃ

GODZ.

27 X 2019

XXX Niedziela Zwykła