„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

Zapraszamy zdolnych, ambitnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Czekają na Was stypendia pomostowe na I rok studiów, w wysokości 7000 zł, wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego 2021/2022.

Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 1 lipca do 16 sierpnia 2021 r., do godz. 16.00.

Ostateczny termin złożenia aplikacji przez kandydatów w siedzibie organizacji lokalnej udzielającej rekomendacji to 23 sierpnia 2021 r. Prosimy, aby do przesyłanych dokumentów załączyć pismo przewodnie skierowane do Caritas przy Parafii Rzym. - Kat. pw. Trójcy Przenajświętszej w Zabawie, które zawierać będzie informację odnośnie spełniania przez kandydata kryteriów dodatkowych przyjętych przez naszą organizację (lista poniżej).

Od 2007 roku Caritas działający przy Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, współpracuje z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości i rekomenduje oraz dopłaca swoją część do stypendiów w ramach programu stypendiów pomostowych udzielanych przez Fundacje Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Caritas przy Parafii Zabawa uczestniczy w realizacji programu Stypendiów Pomostowych prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Fundacja finansuje stypendia na pierwszy rok studiów dla młodych zdolnych osób pochodzących z małych miejscowości i z rodzin o trudnej sytuacji materialnej rodziny.

W przypadku większej ilości wniosków o udzielonej rekomendacji przez Naszą organizację decydować będzie (kryteria dodatkowe):

• zaangażowanie w rozwój kultu bł. Karoliny
  • uczestnictwo w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę
  • kolejność zgłoszeń.