Do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie w dniu 17 października 2013 roku pielgrzymowali prawnicy diecezji tarnowskiej: sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, notariusze razem ze swoim diecezjalnym duszpasterzem ks. dr hab. Bogdanem Węgrzynem.

Uczestniczyli we Mszy Świętej i poprowadzili nabożeństwo różańcowe. W czasie homilii ks. Bogdan Węgrzyn powiedział między innymi: "Proszę Was, abyście od błogosławionej Karoliny uczyli się czytelności i przejrzystości w życiu. Sztuką jest pozostać do końca wiernym. Sztuką jest pozostać do końca człowiekiem. Jakie to ważne, żeby uczciwie żyć". Następnie odbyło się spotkanie integracyjne.

Tekst: ks. Marcin Minorczyk
Foto: Artur Cieśla