Nowy Sącz dn. 17. 07. 2018 r.

Opis interwencji Bożej w rodzinie Małgorzaty i Łukasza z Nowego Sącza

W październiku 2013 r. żona podjęła decyzję o odejściu....

Zacząłem szukać ratunku dla naszego małżeństwa u Boga. Wierzyłem, że tylko On może tego dokonać. Zaproponowałem żonie wspólny wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej.

Żona przystała na propozycję i 27 października 2013 r. udaliśmy się razem w to Święte Miejsce.

Zamówiłem w tym dniu intencję wieczystą o Bożą opiekę, zdrowie, dary Ducha Świętego o uzdrowienie sytuacji w małżeństwie Małgosi i Łukasza.

W kolejnych dniach i miesiącach sytuacja stawała się coraz bardziej napięta, co spowodowało, że

20 stycznia 2014r. żona złożyła pozew rozwodowy do Sądu.

W czerwcu 2014r.opuściła wraz z naszym synem dom wyprowadzając się z Nowego Sącza do Krakowa.

Batalia sądowa trwała 3,5 roku i ostatecznie Sąd orzekł rozwód 17 marca 2017r.

Przez cały czas szukałem ratunku dla mojej rodziny w kilku Świętych Miejscach o  których chcę wspomnieć.

Zanim to jednak uczynię napiszę o ważnym punkcie drogi, którą rozpocząłem, a mianowicie pracy nad sobą. Przeszedłem „Seminarium Odnowy Wiary”, odbyłem spowiedź szczegółową z całego życia połączoną z przyjęciem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Wybaczyłem wszystkim ,którzy w jakiś sposób kiedykolwiek wyrządzili mi jakąkolwiek krzywdę.

W tym trudnym czasie modliłem się za żonę Nowenną Pompejańską, którą dzięki Łasce Bożej ukończyłem.

Siłę do walki o rodzinę czerpałem między innymi z udziału w Mszach Św. o uzdrowienie duszy i ciała

w swoim kościele parafialnym Św. Kazimierza w Nowym Sączu.

Pragnę również wspomnieć o Wał Rudzie i Sanktuarium Bł.Karoliny w Zabawie, gdzie prosiłem wraz z moim tatą o wstawiennictwo Bł.Karolinę.

Kolejnym miejscem o którym chcę wspomnieć, to Bazylika Św. Małgorzaty w Nowym Sączu z obrazem Jezusa Przemienionego, do którego udawałem się często w 2016r. W Roku Miłosierdzia

Podczas zasłonięcia obrazu śpiewałem pieśń w której rozbrzmiewają słowa ..”odwróć nieszczęścia, przemień niedolę, pociesz, poratuj na tym łez padole”.

Do Jezusa Przemienionego modliłem się także podczas corocznego odpustu.

W dniach w których odnawiana była przysięga małżeńska przychodziłem sam, nie tracąc nadziei, że kiedyś żona do mnie wróci.

Uprzedzając fakty, tak się stało.

W 2017r. z inicjatywy żony zaczęliśmy się modlić miesięczną modlitwą do Świętego Michała Archanioła.

Zaczynając  tą modlitwę nie znałem programu odpustu.

Więc, tym większe było moje zaskoczenie, gdy w ostatnim dniu modlitw do Świętego Michała Archanioła, był dzień odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i wspólnie z żoną odnowiliśmy przyrzeczenia w Bazylice  Św. Małgorzaty  w Nowym Sączu.

Jezu Przemieniony bądź uwielbiony.

Na trasie mojego pielgrzymowania odwiedzałem również Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, gdzie przed obrazem Jezusa Miłosiernego wypraszałem miłosierdzia dla mojej rodziny.

Wspomnę również o Sanktuarium w Pompejach, gdzie intencję zawiózł mój uczeń.

Z Matką Boską Pompejańską byłem związany przez dłuższy czas wypraszając łaski w odmówionych nowennach za żonę, teściową, babcie żony, oraz pewnego mężczyznę.

Sytuacja, choć po ludzku tragiczna, uaktywniła wielu ludzi z rodziny z kręgu znajomych w konkretnych czynach: modlitwie po ofiarowanie własnego cierpienia.

Świętej pamięci koleżanka mojej mamy będąc ciężko chora na nowotwór, ofiarowała swoje cierpienia w mojej intencji.

W kwietniu 2017r. podczas modlitwy uwielbienia w Sanktuarium w Zabawie usłyszałem słowa poznania wypowiedziane przez Ks. Kustosza Sanktuarium: Pan Jezus uzdrawia małżeństwo, uzdrawia twoje łoże.

Przyjąłem tą łaskę i w późniejszym czasie podziękowałem za nią.

W kolejnych dniach, miesiącach oglądałem naocznie jak Jezus  Chrystus uzdrawia naszą rodzinę.

W maju 2017r. wspólnie z żoną i synem przeszliśmy wraz z setkami pielgrzymów Drogę Krzyżową w Wał Rudzie szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny.Po zakończeniu  Drogi Krzyżowej w kaplicy w domu Bł.Karoliny modlił się nad moją żoną, synem i nade mną ks. Janusz Faltyn.

Ksiądz, gdy zakończył modlitwę przekazał nam informację, że podczas modlitwy widział obraz przedstawiający krzyż w okresie Wielkanocnym z przewieszoną czerwoną stułą, która nas obejmuje. Podkreślił nierozerwalność sakramentu małżeństwa.

Obecnie mieszkamy już wspólnie od Wielkiej Soboty 2018 roku, a 30-go kwietnia urodziła się nam córka Karolina.

Błogosławiona Karolino dziękuję za Twoje wstawiennictwo.

Historię opisałem na Chwałę Bożą.

Wszystko dobro które, wykonałem wraz z rodziną i wspierającymi  nas ludźmi pochodzi z łaski Bożej.

Chrystus powiedział, że nic bez Niego nie możemy zrobić dobrego.

Wszystkich, którzy będą czytać, bądź słuchać tego świadectwa proszę o modlitwę za mnie i moją rodzinę, abyśmy wytrwali do końca krocząc Bożą drogą.

Bogu Wszechmogącemu  i Maryji Matce Miłosierdzia  niech będzie  chwała na wieki wieków

AMEN

Łukasz Budnik