Przeżywamy Pierwszy Piątek Miesiąca i wielu z nas, którzy przystępujemy w tym dniu do Komunii Św. zastanawia się co robić, jeśli ze zrozumiałych względów opuści nabożeństwo w kościele? Czy dzieci będą musiały „od nowa” rozpoczynać dziewięciomiesięczny cykl nabożeństw jeśli nie przyjmą w tym dniu Komunii Świętej ?

W aktualnej sytuacji opuszczenie pierwszego piątku  nie jest zaniedbaniem! Gdy tylko minie czas pandemii i znowu będzie można uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, wtedy będzie można kontynuować nabożeństwo bez konieczności rozpoczynania go na nowo.

Serdecznie zachęcamy do praktyki wzbudzania sobie aktu żalu doskonałego (żal za grzechy z miłości do Boga), Komunii duchowej, modlitwy w domu, zwłaszcza z całą rodziną, w tym do wspólnego odprawiania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, oglądania „transmisji na żywo” nabożeństw kościelnych.

na podstawie informacji - wydział katechetyczny Tarnów