VII NIEDZIELA WIELKANOCY

Wniebowstąpienie Pańskie

24.05.2020 r.

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wpatrujemy się w niebo i odkrywamy tą perspektywę, którą jest tylko w Bogu, która otwiera nam niebo i daje wieczne szczęście.

O godzinie 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

W przyszła niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o 17.30, tj. na zakończenie adoracji i modlitwy o ustanie zarazy.

Po 28 latach od ostatnich prymicjach ks. Marka Kotapki przeżywać będziemy w naszej parafii prymicje ks. Tomasza Kołodziejskiego, który 30 maja o godzinie 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym Sanktuarium 31 maja o godzinie 12.00. Z powodu ograniczeń spowodowanych epidemią nie będzie możliwe przeżywanie prymicji w dotychczasowej formie, gdzie cała parafia w nich uczestniczyła, ale duchowo chcemy wszyscy to wydarzenie przeżyć, wspierać prymicjanta modlitwą i dziękować Panu Bogu za dar nowego powołania.

W związku z prymicjami Msza św. z godziny 10.30 zostanie przesunięta na 10.00.

Nie będzie powitania prymicjanta na granicy parafii, gdyż przyjedzie późno z Warszawy, ale prosimy, aby znakiem naszego świętowania prymicji w parafii była udekorowana droga od bramy na Kępie do kościoła i z kościoła do domu prymicjanta.

Odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej będzie 7 czerwca o godzinie 11.00. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Informujemy, że w tym dniu kończy się kończy się okres przyjmowania tzw. Komunii św. wielkanocnej. Mamy świadomość, że wiele osób jeszcze do niej nie przystąpiło. Szczególną okazją do tego może być pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, które przypadają bezpośrednio przed odpustem. Proponujemy także włączenie się w ogólno diecezjalną akcję „Ostatnia Deska Ratunku”, która będzie zachęcała do wyspowiadania się i przyjęcia Komunii św. tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego uczynić z racji epidemii.

Informujemy, że zgodnie z zaleceniami Kurii Diecezjalnej w obecnym stanie prawnym nie ma możliwości zorganizowania procesji Bożego Ciała w dotychczasowej formie. W tym roku procesja Bożego Ciała będzie tylko wokół kościoła; na Mszę św. o godzinie 8.00 zapraszamy mieszkańców Wał Rudy, a o godzinie 10.30 mieszkańców Zabawy. O 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi młodzież i Msza św. o godzinie 16.00.

Dziękujemy młodzieży z KSM za wyczyszczenie i wymalowanie ławek przy zjeżdżalni, pergoli na Alei Pamięci oraz palet.

Dziękujemy panu Tadeuszowi Musiałowi z Borzecina za odnowienie krzyża, a pielgrzymowi z Mielca za ofiarę na ten cel.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

24 – 31 maja 2020 r.

DZIEŃ

GODZ.

24 V 2020

Wniebowstąpienie Pańskie

800

1030

1600

1) W int. Kacpra z okazji 18 – tych urodzin z prośbą o światło Ducha Św. i potrzebne łaski w dorosłym życiu

2) + Jan Jagiełło w rocz. śmierci

1) + Janina Bania z okazji dnia matki

2) W int. Parafian

W int. Amelki z okazji 1 rocz. urodzin o potrzebne łaski dla niej i całej rodziny

25 V 2020

1) + Stanisława Bogusz z int. rodziny Kurtyków

2) W int. róży p. Ireny Czarny z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla członkiń  oraz o radość wieczną dla zmarłych z tej róży

26  V 2020

Wsp. Św. Filipa Nereusza, kapłana

1) + Anna Borzęcka i mąż Józef

2) + Ryszard Sójka z int. rodziny Nasiadków

27 V 2020

1800

1) W int. Pawła w 20 rocz. Urodzin o zdrowie, bł. Boże i światło Ducha Św.

2) + Jan Kosman i żona Aniela

28 V 2020

1) + Józef Piekarz w rocz. śmierci i żona Władysława

2) + Krystyna Kosman i córka Beata