XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020 r.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Naszymi ofiarami wspieramy Żywy Pomnik, jakim są stypendia dla młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież będzie zbierać do puszek ofiary dla swoich rówieśników.

O godzinie 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i różaniec.

W środę modlimy się za naszych nauczycieli i wychowawców wyrażając im w ten sposób wdzięczność za naukę i wychowanie.

Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej: przed prymarią róży pani Stanisławy Kosteckiej, przed sumą róży pana Tadeusza Klag, a w Godzinie Miłosierdzia pana Tadeusza Czarnego.

Dziękujemy za przewodniczenie liturgi słowa grupom liturgicznym: o godz. 8.00 grupie pani Zofii Bocoń, o godz. 10.30 grupie pana Tadeusza Cieśli, o godz. 16.00 Akcji Katolickiej.

W niedzielę 18 X zapraszamy na Drogę krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny i Mszę św. z modlitwą o uzdrowienia. Niech zapalone światło na zewnątrz domu będzie znakiem, że pamiętamy o tym dniu. Również w niedzielę święto św. Łukasza Ewangelisty patrona Służy Zdrowia. Wszystkich lekarzy i pielęgniarki oraz tych, którzy opiekują się chorymi otoczmy nasza modlitwą.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i zbierającym za dary z tegorocznych plonów dla naszego seminarium w Tarnowie.

Dziękujemy za ofiary składane do kopert na rozwój sanktuarium i jako wdzięczność za posługę pana Organisty.

Kartki na wypominki są na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

W zakrystii został zamontowany nowy piec kondensacyjny do ogrzewania kościoła i kocioł na wodę. Całe pomieszczenie będzie w późniejszym czasie zmodernizowane. Od poniedziałku zostaną zdemontowane drzwi główne do kościoła. Ozdobne elementy będą odnowione i przeniesione do nowych drzwi. Zostaną wymienione także odrzwia, aby całość była szczelna. W przyszłości będzie można myśleć o wejściu do kościoła, które jak wielu zauważa jest już zniszczone i składa się z różnych materiałów.