IV Niedziela Adwentu 22 XII 2019 r.

Dzisiaj w godzinie miłosierdzia zakończmy trzydniową adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim, którzy czuwali w wyznaczone godziny a także tym, którzy włączyli się w możliwym dla siebie czasie w tę modlitwę. Powrócimy do adoracji w wielkim poście. Godzina Miłosierdzia będzie w każdą niedzielę o godzinie 15.00. dzisiaj poprowadzi ją wspólnota Galilea z naszej parafii. Jutro w poniedziałek 23 XII od godziny 14.00 z przerwą o 15.30 do 17.00 będzie w naszej parafii spowiedź przedświąteczna. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godzinie 7.00 ostatnie roraty a wieczorem zasiądziemy w gronie rodzinnym do wigilijnego stołu. Zadbajmy, aby ta wyjątkowa wieczerza miała jak najbardziej uroczysty i religijny charakter, niech będzie zapalona świeca, czytanie Pisma św. modlitwa, wspólny śpiew kolęd. W Caritasie można jeszcze nabyć opłatki i okolicznościową świece na stół wigilijny. W nocy o godz. 24.00 Pasterka serdecznie zapraszamy. Składka przeznaczona jest na fundusz obrony życia. Dziękujemy panu Władysławowi za przygotowanie okolicznościowej szopki przy kaplicy w Wał Rudzie. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątecznej dekoracji na zewnątrz kościoła. Dziękujemy młodzieży i księdzu Sebastianowi oraz panu Jerzemu za przygotowanie szopki w kościele, panu Władysławowi za nowe stojaki, panu Zbigniewowi za choinki do kościoła a pani Barbarze ustrojenie ołtarzy. W środę uroczystość Bożego Narodzenia, dodatkowa Msza św. w kaplicy na Śmietanie o godz. 12.00 W czwartek drugi dzień świąt – uroczystość św. Szczepana. Składka przeznaczona będzie na katolickie uczelnie KUL i PAT. W przyszłą niedzielę 29 grudnia święto Świętej Rodziny. Dziękujemy za ofiary składane do kopert na ogrzewanie i ubezpieczenie oraz za ofiary na rozwój sanktuarium. Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę 5000 zł na sanktuarium. Dziękujemy panom Stanisławowi Liro i Władysławowi Porębie za wykonanie zadaszenia oraz kapliczki przy domu naprzeciw kaplicy bł. Karoliny. Młodzież zaprasza na kiermasz świątecznych wypieków przez nich przygotowanych. Wolne datki za ciastka zostaną przeznaczone na wsparcie młodzieży w duszpasterskich wydarzeniach dla nich organizowanych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Zachęcamy do nabycia nowego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. Zapraszamy także na okolicznościowe spotkanie z tej okazji sylwestra - więcej informacji na stronie internetowej zapraszamy także o godzinie 22.30 na adorację i Eucharystię z błogosławieństwem na Nowy Rok. Plan całej kolędy jest na tablicy ogłoszeń i przesłany pocztą.

Od soboty rozpoczniemy kolędę i odwiedzimy następujące rejony parafii: ZABAWA /sobota / - 28 grudnia od p. Wódków od p. Kołodziejskich, (od godz. 10.00, 2 księży) ZABAWA /niedziela / - 29 grudnia od p. Boconiów i od p. Ziejków, (od godz. 12.00, 2 księży)